• Home
  • Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę?

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę?

30 marca 2021 Karolina Comments Off

To, że warto ją montować to oczywiste – dla nas i dla coraz większej liczby osób, które takie rozwiązania wybierają. Duże grono zadowolonych klientów to najlepsze potwierdzenie.

Dlaczego jednak są oni tak zadowoleni a instalacje fotowoltaiczne cieszą się tak ogromną popularnością?

Najważniejsze są trzy powody:

  • ekologia – przyjazna dla środowiska naturalnego, nie generuje hałasu i zanieczyszczeń
  • oszczędność – ZDECYDOWANA – nawet kilka tysięcy rocznie
  • niezawodność – fotowoltaika to technika łatwa w konserwacji i utrzymaniu, a wytrzymała konstrukcja paneli zapewnia energię na wiele lat

Odnawialne źródła energii to nie tylko moda, to ważny kierunek rozwoju naszego społeczeństwa. Odejście od węgla, coraz wyższe ceny gazu oraz negatywne dla naszego zdrowia tradycyjne metody ogrzewania to niektóre z powodów, które sprawiają, że chcemy aby OZE (odnawialne źródła energii) były naszą codziennością. Z wielu dostępnych form to właśnie fotowoltaika jest tą technologią, z której korzystanie jest najprostsze dla klienta indywidualnego. Tutaj możemy mieć wpływ – przecież to My decydujemy o takiej instalacji na naszych domach, firmach czy działkach.

Policzmy to

Ważne, abyśmy wiedzieli jaką instalację potrzebujemy, by korzystać z niej w sposób najbardziej efektywny, a inwestycja zwracała się z dużą korzyścią dla nas.

Po pierwsze należy zadać sobie pytanie: ile energii potrzebuję? To może być kluczowe pytanie. Jeśli zastanawiamy się nad instalacją fotowoltaiczną to musimy rozważyć jak duże jest zapotrzebowanie naszego domu, firmy na energię elektryczną.

Warto też przeanalizować dodatkowe działania jak np. wymianę części urządzeń i instalacji w domu na te oparte o energię elektryczną. Będziemy przecież produkować energię – warto więc korzystać z niej w pełni.

Grzanie wody za pomocą pieca gazowego (kocioł kondensacyjny z zasobnikiem lub kocioł gazowy dwufunkcyjny) albo bojlera (ogrzewacza gazowego) warto wymienić na bojler elektryczny (podgrzewacz, ogrzewacz elektryczny).

Płytę gazową w kuchni warto wymienić na płytę indukcyjną.

Ogrzewanie gazowe czy za pomocą kotła węglowego warto (szczególnie na etapie budowy domu) zastąpić ogrzewaniem na prąd.

Warto też pomyśleć o zwiększeniu komfortu naszego życia i warunków w domu – montaż klimatyzacji, czajnik elektryczny zamiast tradycyjnego może odkurzacz automatyczny, brama otwierana za pomocą pilota (automatyczna).

Jeśli nie chcemy ponosić takich inwestycji, a nasze wydatki na prąd są niskie to może jednak to rozwiązanie nie jest dla nas lub potrzebujemy małej instalacji zamiast dużych, rozbudowanych konstrukcji. Warto to przeanalizować i pytać. Bardzo ważny jest dobór instalacji do indywidualnych potrzeb, do warunków konkretnego budynku.

Dlatego też podstawą naszych działań jest audyt i rozmowa z klientem.

Ps. Dobra wiadomość dla Was – odpowiednie i precyzyjne założenia pomogą w tym by instalacja służyła bardzo długo i sprawnie, a zwrot inwestycji miał miejsce wcześniej niż zakładana symulacja przedstawiona przy ofertowaniu.

Serdecznie zapraszamy

Skip to content