• Home
  • Wykorzystaj swój prąd

Wykorzystaj swój prąd

20 maja 2021 Karolina Comments Off

Jeśli myślisz o montażu paneli fotowoltaicznych lub już je posiadasz, ale chcesz oszczędzać jeszcze więcej to mamy dla Ciebie kilka porad.

To na co warto zwrócić uwagę to ilość sprzętów i rozwiązań w domu, firmie, które wykorzystują prąd. O ile kiedyś mogło to się nie opłacać, to w przypadku kiedy posiadasz panele fotowoltaiczne warto, by wytwarzana przez nie energia była wykorzystywana w jak największym stopniu.

To ono generuje bardzo dużą część z naszych miesięcznych i rocznych opłat na utrzymanie domu i biura. Grzanie wody za pomocą pieca gazowego (kocioł kondensacyjny z zasobnikiem lub kocioł gazowy dwufunkcyjny) albo bojlera (ogrzewacza gazowego) warto wymienić na bojler elektryczny (podgrzewacz, ogrzewacz elektryczny).

Można również postawić (o czym warto szczególnie pomyśleć na etapie budowy domu) o ogrzewaniu podłogowym na prąd oraz grzejnikach elektrycznych.

Płytę gazową w kuchni warto wymienić na płytę indukcyjną. Takie rozwiązanie pomoże oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas. Czas gotowania na indukcji redukuje się o około 30%. Jest to również bezpieczna forma gotowania – bez otwartego ognia i wystających palników i rusztów. Gładkie powierzchnie płyt elektrycznych są również łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Bezpieczeństwo

Tania energia elektryczna, a taką otrzymujemy korzystając z rozwiązań OZE, to dobry powód by zainwestować w technologie, które chronią Wasze zdrowie i życie.

Warto pomyśleć o alarmach i czujnikach, np. dymu czy gazu. Szczególnie dla firm użyteczne mogą być wszelkiego typu systemy monitoringowe oraz zabezpieczenia – jak wizjery, czujniki ruchy czy alarmy.

Dużą popularnością cieszą się również systemu monitorowania i sterowania domem. Rozwiązania takie umożliwiają otwieranie, zamykanie drzwi i okien, sterowanie światłem i temperaturą w domu. Opcje te, co może być szczególnie istotne dla osób często podróżujących – możemy kontrolować zdalnie, za pomocą telefonu.  

Dla bezpieczeństwa i zdrowia warto pomyśleć o nawilżaczach lub oczyszczaczach powietrza. Urządzenia te mogą znacząco zmienić komfort naszego życia, szczególnie są polecane osobom cierpiącym na alergie.

Dla wygody

Warto też pomyśleć o zwiększeniu komfortu naszego życia i warunków w domu – montaż klimatyzacji, czajnik elektryczny zamiast tradycyjnego może odkurzacz automatyczny, brama otwierana za pomocą pilota (automatyczna).

Skip to content